04B-1 20 PILOT-BORE SPROCKET
04B-1 20 Pilot-Bore Sprocket to suit 04B-1 chain.
Also known as PS02020, 6mm Simp x 20
- UnitsPer unit
- 1+£5.49 (£6.59 inc VAT)
- Bulk Order PricesENQUIRE
Specifications for 04B-1 20 Pilot-Bore Sprocket | |
| Reference | 04B-1 20 |
| Brand | BR |
| Material | Steel |
| Number of Teeth | 20 |
| Pitch (P) mm | 6mm |
| Type | Simplex |
| Weight (KG) | 0.1 |
Schematic for 04B-1 20 Pilot-Bore Sprocket | |
| d | 20mm |
| D | 8mm |
| De | 40.7mm |
| H | 13mm |
You may also be interested in...







