12B-1 21 PILOT-BORE SPROCKET
12B-1 21 Pilot-Bore Sprocket to suit 12B-1 chain.
Also known as PS11021, 6 SR 21
- UnitsPer unit
- 1+£15.08 (£18.10 inc VAT)
- Bulk Order PricesENQUIRE
Specifications for 12B-1 21 Pilot-Bore Sprocket | |
| Reference | 12B-1 21 |
| Brand | BR |
| Material | Steel |
| Number of Teeth | 21 |
| Pitch (P) Inch | .3/4" (19.05mm) |
| Pitch (P) mm | 19.05mm |
| Type | Simplex |
| Weight (KG) | 2.39 |
Schematic for 12B-1 21 Pilot-Bore Sprocket | |
| d | 90mm |
| D | 20mm |
| De | 136mm |
| H | 40mm |
You may also be interested in...







