12B-1 21 S/S PILOT-BORE SPROCKET - STAINLESS STEEL
12B-1 21 S/S Pilot-Bore Sprocket - Stainless steel to suit 12B-1
Also known as PS11X21, 6SR21 Stainless Steel
- UnitsPer unit
- 1+£107.18 (£128.62 inc VAT)
- Bulk Order PricesENQUIRE
Specifications for 12B-1 21 S/S Pilot-Bore Sprocket - Stainless steel | |
| Reference | 12B-1 21 S/S |
| Brand | BR |
| Material | Stainless Steel |
| Number of Teeth | 21 |
| Pitch (P) Inch | .3/4" (19.05mm) |
| Pitch (P) mm | 19.05mm |
| Type | Simplex |
| Weight (KG) | 2.39 |
Schematic for 12B-1 21 S/S Pilot-Bore Sprocket - Stainless steel | |
| d | 90mm |
| D | 16mm |
| De | 136mm |
| H | 35mm |
You may also be interested in...







