22236
SPHERICAL ROLLER BEARING WITH A 180MM BORE - BUDGET RANGE
Double row spherical roller bearing with a parallel bore, benificial for high radial and axial loads, from our Budget Range. 180mm x 320mm x 86mm.
- UnitsPer unit
- 1 - 4£966.38 (£1,159.66 inc VAT)
- 5 - 9£918.06 (£1,101.67 inc VAT)
- 10 +£869.74 (£1,043.69 inc VAT)
- Bulk Order PricesENQUIRE
Specifications for 22236 | |
| Reference | 22236 |
| Brand | BR |
| Inside Diameter | 180mm |
| Outside Diameter | 320mm |
| Width | 86mm |
| Bore Type | Parallel |
| Weight (KG) | 29.5 |
Schematic for 22236 | |
| B | 86mm |
| d | 180mm |
| D | 320mm |
You may also be interested in...
22322 K C3, Spherical Roller Bearing with a Brass Cage - Budget Range
CODE: 22322 K C3
£423.64 ex VAT
23038 W33, Spherical Roller Bearing with a Brass Cage - Premium Range
CODE: 23038 W33
£1221.39 ex VAT





