22322 K W33 F4
SPHERICAL ROLLER BEARING WITH A STEEL CAGE AND A 110MM BORE - PREMIUM RANGE
Double row spherical roller bearing with a tapered bore and C3 clearance, benificial for high radial and axial loads, from our Premium Range. 110mm x 240mm x 80mm.
Please use this form for enquiries and pricing.
Specifications for 22322 K W33 F4 | |
| Reference | 22322 K W33 F4 |
| Brand | BR |
| Inside Diameter | 110mm |
| Outside Diameter | 240mm |
| Width | 80mm |
| Bore Type | Tapered |
| Clearance | C3 |
| Weight (KG) | 18 |
Schematic for 22322 K W33 F4 | |
| B | 80mm |
| d | 110mm |
| D | 240mm |
You may also be interested in...
23128 C3 W33, Spherical Roller Bearing with a Plastic Cage - Premium Range
CODE: 23128 C3 W33
£738.99 ex VAT
22311 C3 W33, Spherical Roller Bearing with a Plastic Cage - Premium Range
CODE: 22311 C3 W33
£148.04 ex VAT





