HA 2306 .15/16, ADAPTER SLEEVE - BUDGET
Adapter Sleeve to fit into a tapered .15/16" bore bringing it down to suit a 30mm shaft. Comes complete with KM 6 lock nut and MB 6 lock washer.
Also known as HA 2306
Our budget range is manufactured to International standards and represents great value for money.
- UnitsPer unit
- 1 - 4£30.12 (£36.14 inc VAT)
- 5 - 9£28.61 (£34.33 inc VAT)
- 10 +£27.11 (£32.53 inc VAT)
- Bulk Order PricesENQUIRE
Specifications for HA 2306 .15/16, Adapter Sleeve - Budget | |
| Reference | HA 2306 .15/16 |
| Brand | Budget |
| Inside Diameter | .15/16" |
| Outside Diameter | 30mm |
| Width | 38mm |
| Weight (KG) | 0.11 |
Schematic for HA 2306 .15/16, Adapter Sleeve - Budget | |
| B | 38mm |
| D | 30mm |
| d1 | .15/16" |
| KG | 0.11 |
You may also be interested in...







