IR 32 37 30, NEEDLE ROLLER INNER RING WITH A 32MM BORE - BUDGET RANGE
Hardened and Precision Machined Inner Ring for various Needle Roller Assemblies from our Budget Range. 32mm ID, 37mm OD, 30mm Width.
Also known as LRT 32 37 30
Our budget range is manufactured to International standards and represents great value for money.
- UnitsPer unit
- 1 - 4£13.63 (£16.36 inc VAT)
- 5 - 9£12.95 (£15.54 inc VAT)
- 10 +£12.27 (£14.72 inc VAT)
- Bulk Order PricesENQUIRE
Specifications for IR 32 37 30, Needle Roller Inner Ring with a 32mm bore - Budget Range | |
| Reference | IR 32 37 30 |
| Brand | Budget |
| Inside Diameter | 32mm |
| Outside Diameter | 37mm |
| Width | 30mm |
| Weight (KG) | 0.063 |
Schematic for IR 32 37 30, Needle Roller Inner Ring with a 32mm bore - Budget Range | |
| B | 30mm |
| d | 32mm |
| F | 37mm |
You may also be interested in...
IR 120 135 45, Needle Roller Inner Ring with a 120mm bore - Premium Range
CODE: IR 120 135 45
£151.87 ex VAT
RNA 4908 2RS, Needle Roller Bearing with a 48mm bore - Premium Range
CODE: RNA 4908 2RS
£55.83 ex VAT





