K 12 18 12, NEEDLE ROLLER AND CAGE ASSEMBLY WITH A 12MM BORE - BUDGET RANGE
Single Row K-Series Radial Needle Roller Assembly of a cage and needle rollers from our Budget Range. 12mm ID, 18mm OD, 12mm Width.
Our budget range is manufactured to International standards and represents great value for money.
- UnitsPer unit
- 1 - 4£5.95 (£7.14 inc VAT)
- 5 - 9£5.65 (£6.78 inc VAT)
- 10 +£5.36 (£6.43 inc VAT)
- Bulk Order PricesENQUIRE
Specifications for K 12 18 12, Needle Roller and Cage Assembly with a 12mm bore - Budget Range | |
| Reference | K 12 18 12 |
| Brand | Budget |
| Inside Diameter | 12mm |
| Outside Diameter | 18mm |
| Width | 12mm |
| Weight (KG) | 0.006 |
Schematic for K 12 18 12, Needle Roller and Cage Assembly with a 12mm bore - Budget Range | |
| C | 12mm |
| D | 18mm |
| F | 12mm |
You may also be interested in...
K 22 26 13, Needle Roller and Cage Assembly with a 22mm bore - Budget Range
CODE: K 22 26 13
£5.15 ex VAT
IR 220 240 50, Needle Roller Inner Ring with a 220mm bore - Premium Range
CODE: IR 220 240 50
£598.33 ex VAT
HK 1014 2RS, Drawn Cup Needle Roller Bearing with a 10mm bore - Budget Range
CODE: HK 1014 2RS
£6.56 ex VAT




