K 14 18 13, NEEDLE ROLLER AND CAGE ASSEMBLY WITH A 14MM BORE - BUDGET RANGE
Single Row K-Series Radial Needle Roller Assembly of a cage and needle rollers from our Budget Range. 14mm ID, 18mm OD, 13mm Width.
Our budget range is manufactured to International standards and represents great value for money.
- UnitsPer unit
- 1 - 4£3.96 (£4.75 inc VAT)
- 5 - 9£3.76 (£4.51 inc VAT)
- 10 +£3.55 (£4.26 inc VAT)
- Bulk Order PricesENQUIRE
Specifications for K 14 18 13, Needle Roller and Cage Assembly with a 14mm bore - Budget Range | |
| Reference | K 14 18 13 |
| Brand | Budget |
| Inside Diameter | 14mm |
| Outside Diameter | 18mm |
| Width | 13mm |
| Weight (KG) | 0.0065 |
Schematic for K 14 18 13, Needle Roller and Cage Assembly with a 14mm bore - Budget Range | |
| C | 13mm |
| D | 18mm |
| F | 14mm |
You may also be interested in...
K 12 15 10, Needle Roller and Cage Assembly with a 12mm bore - Premium Range
CODE: K 12 15 10
£5.53 ex VAT
K 47 52 17, Needle Roller and Cage Assembly with a 47mm bore - Premium Range
CODE: K 47 52 17
£16.12 ex VAT
NA 2202 2RS X, Yoke Type Support Roller with a 15mm bore - Premium Range
CODE: NA 2202 2RS X
£56.09 ex VAT
NKXR 15, Combined Needle Roller Bearing with a 15mm bore - Premium Range
CODE: NKXR 15
£74.60 ex VAT



