K 15 21 21, NEEDLE ROLLER AND CAGE ASSEMBLY WITH A 15MM BORE - BUDGET RANGE
Single Row K-Series Radial Needle Roller Assembly of a cage and needle rollers from our Budget Range. 15mm ID, 21mm OD, 21mm Width.
Our budget range is manufactured to International standards and represents great value for money.
- UnitsPer unit
- 1 - 4£7.82 (£9.38 inc VAT)
- 5 - 9£7.44 (£8.93 inc VAT)
- 10 +£7.04 (£8.45 inc VAT)
- Bulk Order PricesENQUIRE
Specifications for K 15 21 21, Needle Roller and Cage Assembly with a 15mm bore - Budget Range | |
| Reference | K 15 21 21 |
| Brand | Budget |
| Inside Diameter | 15mm |
| Outside Diameter | 21mm |
| Width | 21mm |
| Weight (KG) | 0.017 |
Schematic for K 15 21 21, Needle Roller and Cage Assembly with a 15mm bore - Budget Range | |
| C | 21mm |
| D | 21mm |
| F | 15mm |
You may also be interested in...
NA 2208 2RS, Yoke Type Support Roller with a 40mm bore - Premium Range
CODE: NA 2208 2RS
£117.50 ex VAT
RNA 4906 2RS, Needle Roller Bearing with a 35mm bore - Budget Range
CODE: RNA 4906 2RS
£33.79 ex VAT
K 40 45 17, Needle Roller and Cage Assembly with a 40mm bore - Premium Range
CODE: K 40 45 17
£12.43 ex VAT




