K 18 25 22, NEEDLE ROLLER AND CAGE ASSEMBLY WITH A 18MM BORE - BUDGET RANGE
Single Row K-Series Radial Needle Roller Assembly of a cage and needle rollers from our Budget Range. 18mm ID, 25mm OD, 22mm Width.
Our budget range is manufactured to International standards and represents great value for money.
- UnitsPer unit
- 1 - 4£8.35 (£10.02 inc VAT)
- 5 - 9£7.93 (£9.52 inc VAT)
- 10 +£7.51 (£9.01 inc VAT)
- Bulk Order PricesENQUIRE
Specifications for K 18 25 22, Needle Roller and Cage Assembly with a 18mm bore - Budget Range | |
| Reference | K 18 25 22 |
| Brand | Budget |
| Inside Diameter | 18mm |
| Outside Diameter | 25mm |
| Width | 22mm |
| Weight (KG) | 0.023 |
Schematic for K 18 25 22, Needle Roller and Cage Assembly with a 18mm bore - Budget Range | |
| C | 22mm |
| D | 25mm |
| F | 18mm |
You may also be interested in...
NATR 40 PP, Yoke Type Support Roller with a 40mm bore - Premium Range
CODE: NATR 40 PP
£143.68 ex VAT
K 60 68 23, Needle Roller and Cage Assembly with a 60mm bore - Budget Range
CODE: K 60 68 23
£25.25 ex VAT
K 45 53 20, Needle Roller and Cage Assembly with a 45mm bore - Budget Range
CODE: K 45 53 20
£15.42 ex VAT
HK 1620 2RS, Drawn Cup Needle Roller Bearing with a 16mm bore - Premium Range
CODE: HK 1620 2RS
£13.20 ex VAT



