K 20 26 12, NEEDLE ROLLER AND CAGE ASSEMBLY WITH A 20MM BORE - PREMIUM RANGE
Single Row K-Series Radial Needle Roller Assembly of a cage and needle rollers from our Premium Range. 20mm ID, 26mm OD, 12mm Width.
Our premium range includes FAG, INA, KOYO, NADELLA, NSK, NTN, REXNORD, RHP, SKF, TIMKEN and TORRINGTON brands. (In the unlikely event we do not have one of these brands in stock we will supply an alternative brand of premium quality).
- UnitsPer unit
- 1+£12.08 (£14.50 inc VAT)
- Bulk Order PricesENQUIRE
Specifications for K 20 26 12, Needle Roller and Cage Assembly with a 20mm bore - Premium Range | |
| Reference | K 20 26 12 |
| Brand | Premium |
| Inside Diameter | 20mm |
| Outside Diameter | 26mm |
| Width | 12mm |
| Weight (KG) | 0.011 |
Schematic for K 20 26 12, Needle Roller and Cage Assembly with a 20mm bore - Premium Range | |
| C | 12mm |
| D | 26mm |
| F | 20mm |
You may also be interested in...
K 15 19 13, Needle Roller and Cage Assembly with a 15mm bore - Premium Range
CODE: K 15 19 13
£6.83 ex VAT
IR 7 10 10.5, Needle Roller Inner Ring with a 7mm bore - Premium Range
CODE: IR 7 10 10.5
£7.49 ex VAT
IR 140 160 50, Needle Roller Inner Ring with a 140mm bore - Premium Range
CODE: IR 140 160 50
£205.21 ex VAT




