K 20 28 25, NEEDLE ROLLER AND CAGE ASSEMBLY WITH A 20MM BORE - BUDGET RANGE
Single Row K-Series Radial Needle Roller Assembly of a cage and needle rollers from our Budget Range. 20mm ID, 28mm OD, 25mm Width.
Our budget range is manufactured to International standards and represents great value for money.
- UnitsPer unit
- 1 - 4£10.24 (£12.29 inc VAT)
- 5 - 9£9.73 (£11.68 inc VAT)
- 10 +£9.22 (£11.06 inc VAT)
- Bulk Order PricesENQUIRE
Specifications for K 20 28 25, Needle Roller and Cage Assembly with a 20mm bore - Budget Range | |
| Reference | K 20 28 25 |
| Brand | Budget |
| Inside Diameter | 20mm |
| Outside Diameter | 28mm |
| Width | 25mm |
| Weight (KG) | 0.032 |
Schematic for K 20 28 25, Needle Roller and Cage Assembly with a 20mm bore - Budget Range | |
| C | 25mm |
| D | 28mm |
| F | 20mm |
You may also be interested in...
RNA 4903 2RS, Needle Roller Bearing with a 22mm bore - Budget Range
CODE: RNA 4903 2RS
£25.25 ex VAT






