K 22 26 13, NEEDLE ROLLER AND CAGE ASSEMBLY WITH A 22MM BORE - PREMIUM RANGE
Single Row K-Series Radial Needle Roller Assembly of a cage and needle rollers from our Premium Range. 22mm ID, 26mm OD, 13mm Width.
Our premium range includes FAG, INA, KOYO, NADELLA, NSK, NTN, REXNORD, RHP, SKF, TIMKEN and TORRINGTON brands. (In the unlikely event we do not have one of these brands in stock we will supply an alternative brand of premium quality).
- UnitsPer unit
- 1+£8.23 (£9.88 inc VAT)
- Bulk Order PricesENQUIRE
Specifications for K 22 26 13, Needle Roller and Cage Assembly with a 22mm bore - Premium Range | |
| Reference | K 22 26 13 |
| Brand | Premium |
| Inside Diameter | 22mm |
| Outside Diameter | 26mm |
| Width | 13mm |
| Weight (KG) | 0.0095 |
Schematic for K 22 26 13, Needle Roller and Cage Assembly with a 22mm bore - Premium Range | |
| C | 13mm |
| D | 26mm |
| F | 22mm |
You may also be interested in...
NUTR 15 C3, Yoke Type Support Roller with a 15mm bore - Premium Range
CODE: NUTR 15 C3
£66.54 ex VAT
HK 2016 OH, Drawn Cup Needle Roller Bearing with a 20mm bore - Premium Range
CODE: HK 2016 OH
£11.55 ex VAT
BK 3016, Drawn Cup Needle Roller Bearing with a 30mm bore - Premium Range
CODE: BK 3016
£13.30 ex VAT
HK 1412, Drawn Cup Needle Roller Bearing with a 14mm bore - Premium Range
CODE: HK 1412
£7.86 ex VAT



