K 24 28 13, NEEDLE ROLLER AND CAGE ASSEMBLY WITH A 24MM BORE - BUDGET RANGE
Single Row K-Series Radial Needle Roller Assembly of a cage and needle rollers from our Budget Range. 24mm ID, 28mm OD, 13mm Width.
Our budget range is manufactured to International standards and represents great value for money.
- UnitsPer unit
- 1 - 4£7.89 (£9.47 inc VAT)
- 5 - 9£7.49 (£8.99 inc VAT)
- 10 +£7.11 (£8.53 inc VAT)
- Bulk Order PricesENQUIRE
Specifications for K 24 28 13, Needle Roller and Cage Assembly with a 24mm bore - Budget Range | |
| Reference | K 24 28 13 |
| Brand | Budget |
| Inside Diameter | 24mm |
| Outside Diameter | 28mm |
| Width | 13mm |
| Weight (KG) | 0.01 |
Schematic for K 24 28 13, Needle Roller and Cage Assembly with a 24mm bore - Budget Range | |
| C | 13mm |
| D | 28mm |
| F | 24mm |
You may also be interested in...
RNA 4902 2RS, Needle Roller Bearing with a 20mm bore - Premium Range
CODE: RNA 4902 2RS
£31.40 ex VAT
IR 32 40 36, Needle Roller Inner Ring with a 32mm bore - Premium Range
CODE: IR 32 40 36
£22.30 ex VAT
HK 5022 RS, Drawn Cup Needle Roller Bearing with a 50mm bore - Budget Range
CODE: HK 5022 RS
£19.60 ex VAT




