K 25 30 20, NEEDLE ROLLER AND CAGE ASSEMBLY WITH A 25MM BORE - PREMIUM RANGE
Single Row K-Series Radial Needle Roller Assembly of a cage and needle rollers from our Premium Range. 25mm ID, 30mm OD, 20mm Width.
Our premium range includes FAG, INA, KOYO, NADELLA, NSK, NTN, REXNORD, RHP, SKF, TIMKEN and TORRINGTON brands. (In the unlikely event we do not have one of these brands in stock we will supply an alternative brand of premium quality).
- UnitsPer unit
- 1+£12.50 (£15.00 inc VAT)
- Bulk Order PricesENQUIRE
Specifications for K 25 30 20, Needle Roller and Cage Assembly with a 25mm bore - Premium Range | |
| Reference | K 25 30 20 |
| Brand | Premium |
| Inside Diameter | 25mm |
| Outside Diameter | 30mm |
| Width | 20mm |
| Weight (KG) | 0.018 |
Schematic for K 25 30 20, Needle Roller and Cage Assembly with a 25mm bore - Premium Range | |
| C | 20mm |
| D | 30mm |
| F | 25mm |
You may also be interested in...
NAO 12 24 13, Needle Roller Bearing with Machined Rings and a 12mm bore - Premium Range
CODE: NAO 12 24 13
£23.82 ex VAT
LR 17 20 16.5, Needle Roller Inner Ring with a 17mm bore - Budget Range
CODE: LR 17 20 16.5
£5.48 ex VAT
IR 20 24 20, Needle Roller Inner Ring with a 20mm bore - Budget Range
CODE: IR 20 24 20
£6.51 ex VAT




