K 26 30 17, NEEDLE ROLLER AND CAGE ASSEMBLY WITH A 26MM BORE - BUDGET RANGE
Single Row K-Series Radial Needle Roller Assembly of a cage and needle rollers from our Budget Range. 26mm ID, 30mm OD, 17mm Width.
Our budget range is manufactured to International standards and represents great value for money.
- UnitsPer unit
- 1 - 4£6.49 (£7.79 inc VAT)
- 5 - 9£6.16 (£7.39 inc VAT)
- 10 +£5.85 (£7.02 inc VAT)
- Bulk Order PricesENQUIRE
Specifications for K 26 30 17, Needle Roller and Cage Assembly with a 26mm bore - Budget Range | |
| Reference | K 26 30 17 |
| Brand | Budget |
| Inside Diameter | 26mm |
| Outside Diameter | 30mm |
| Width | 17mm |
| Weight (KG) | 0.015 |
Schematic for K 26 30 17, Needle Roller and Cage Assembly with a 26mm bore - Budget Range | |
| C | 17mm |
| D | 30mm |
| F | 26mm |
You may also be interested in...
K 20 26 12, Needle Roller and Cage Assembly with a 20mm bore - Budget Range
CODE: K 20 26 12
£7.54 ex VAT
NKIA 5902, Combined Needle Roller Bearing with a 15mm bore - Premium Range
CODE: NKIA 5902
£45.36 ex VAT
IR 25 30 32, Needle Roller Inner Ring with a 25mm bore - Premium Range
CODE: IR 25 30 32
£17.87 ex VAT




