K 50 57 18, NEEDLE ROLLER AND CAGE ASSEMBLY WITH A 50MM BORE - BUDGET RANGE
Single Row K-Series Radial Needle Roller Assembly of a cage and needle rollers from our Budget Range. 50mm ID, 57mm OD, 18mm Width.
Our budget range is manufactured to International standards and represents great value for money.
- UnitsPer unit
- 1 - 4£14.81 (£17.77 inc VAT)
- 5 - 9£14.07 (£16.88 inc VAT)
- 10 +£13.32 (£15.98 inc VAT)
- Bulk Order PricesENQUIRE
Specifications for K 50 57 18, Needle Roller and Cage Assembly with a 50mm bore - Budget Range | |
| Reference | K 50 57 18 |
| Brand | Budget |
| Inside Diameter | 50mm |
| Outside Diameter | 57mm |
| Width | 18mm |
| Weight (KG) | 0.047 |
Schematic for K 50 57 18, Needle Roller and Cage Assembly with a 50mm bore - Budget Range | |
| C | 18mm |
| D | 57mm |
| F | 50mm |
You may also be interested in...
K 16 22 13, Needle Roller and Cage Assembly with a 16mm bore - Premium Range
CODE: K 16 22 13
£27.06 ex VAT
K 6 9 10, Needle Roller and Cage Assembly with a 6mm bore - Budget Range
CODE: K 6 9 10
£2.92 ex VAT





