K 50 58 25, NEEDLE ROLLER AND CAGE ASSEMBLY WITH A 50MM BORE - BUDGET RANGE
Single Row K-Series Radial Needle Roller Assembly of a cage and needle rollers from our Budget Range. 50mm ID, 58mm OD, 25mm Width.
Our budget range is manufactured to International standards and represents great value for money.
- UnitsPer unit
- 1 - 4£24.71 (£29.65 inc VAT)
- 5 - 9£23.47 (£28.16 inc VAT)
- 10 +£22.24 (£26.69 inc VAT)
- Bulk Order PricesENQUIRE
Specifications for K 50 58 25, Needle Roller and Cage Assembly with a 50mm bore - Budget Range | |
| Reference | K 50 58 25 |
| Brand | Budget |
| Inside Diameter | 50mm |
| Outside Diameter | 58mm |
| Width | 25mm |
| Weight (KG) | 0.09 |
Schematic for K 50 58 25, Needle Roller and Cage Assembly with a 50mm bore - Budget Range | |
| C | 25mm |
| D | 58mm |
| F | 50mm |
You may also be interested in...
IR 100 110 40, Needle Roller Inner Ring with a 100mm bore - Premium Range
CODE: IR 100 110 40
£118.86 ex VAT
RNA 2201 2RS, Yoke Type Support Roller with a 16mm bore - Premium Range
CODE: RNA 2201 2RS
£40.86 ex VAT
K 100 107 21, Needle Roller and Cage Assembly with a 100mm bore - Premium Range
CODE: K 100 107 21
£98.56 ex VAT




