NA 4830, NEEDLE ROLLER BEARING WITH A 150MM BORE - PREMIUM RANGE
Single Row Needle Roller Bearing complete with Inner Ring. 150mm ID, 190mm OD, 40mm Width, from our Premium Range.
Our premium range includes FAG, INA, KOYO, NADELLA, NSK, NTN, REXNORD, RHP, SKF, TIMKEN and TORRINGTON brands. (In the unlikely event we do not have one of these brands in stock we will supply an alternative brand of premium quality).
- UnitsPer unit
- 1+£631.56 (£757.87 inc VAT)
- Bulk Order PricesENQUIRE
Specifications for NA 4830, Needle Roller Bearing with a 150mm bore - Premium Range | |
| Reference | NA 4830 |
| Brand | Premium |
| Inside Diameter | 150mm |
| Outside Diameter | 190mm |
| Width | 40mm |
| Weight (KG) | 2.72 |
Schematic for NA 4830, Needle Roller Bearing with a 150mm bore - Premium Range | |
| B | 40mm |
| d | 150mm |
| D | 190mm |
| F | 165mm |
You may also be interested in...
K 28 33 13, Needle Roller and Cage Assembly with a 28mm bore - Premium Range
CODE: K 28 33 13
£9.52 ex VAT
RNAO 60 78 20, Needle Roller Bearing with Machined Rings and a 60mm bore - Premium Range
CODE: RNAO 60 78 20
£91.42 ex VAT
HK 2512 OH, Drawn Cup Needle Roller Bearing with a 25mm bore - Premium Range
CODE: HK 2512 OH
£17.59 ex VAT




