NA 4922, NEEDLE ROLLER BEARING WITH A 110MM BORE - PREMIUM RANGE
Single Row Needle Roller Bearing complete with Inner Ring. 110mm ID, 150mm OD, 40mm Width, from our Premium Range.
Our premium range includes FAG, INA, KOYO, NADELLA, NSK, NTN, REXNORD, RHP, SKF, TIMKEN and TORRINGTON brands. (In the unlikely event we do not have one of these brands in stock we will supply an alternative brand of premium quality).
- UnitsPer unit
- 1+£394.26 (£473.11 inc VAT)
- Bulk Order PricesENQUIRE
Specifications for NA 4922, Needle Roller Bearing with a 110mm bore - Premium Range | |
| Reference | NA 4922 |
| Brand | Premium |
| Inside Diameter | 110mm |
| Outside Diameter | 150mm |
| Width | 40mm |
| Weight (KG) | 2.12 |
Schematic for NA 4922, Needle Roller Bearing with a 110mm bore - Premium Range | |
| B | 40mm |
| d | 110mm |
| D | 150mm |
| F | 125mm |
You may also be interested in...
HK 0812 2RS, Drawn Cup Needle Roller Bearing with a 8mm bore - Premium Range
CODE: HK 0812 2RS
£10.17 ex VAT
IR 12 15 12.5, Needle Roller Inner Ring with a 12mm bore - Premium Range
CODE: IR 12 15 12.5
£7.56 ex VAT
K 20 24 17, Needle Roller and Cage Assembly with a 20mm bore - Budget Range
CODE: K 20 24 17
£5.41 ex VAT
IR 50 55 35, Needle Roller Inner Ring with a 50mm bore - Budget Range
CODE: IR 50 55 35
£18.99 ex VAT



