NA 6906, NEEDLE ROLLER BEARING WITH A 30MM BORE - BUDGET RANGE
Single Row Needle Roller Bearing complete with Inner Ring. 30mm ID, 47mm OD, 30mm Width, from our Budget Range.
Our budget range is manufactured to International standards and represents great value for money.
- UnitsPer unit
- 1 - 4£55.04 (£66.05 inc VAT)
- 5 - 9£52.29 (£62.75 inc VAT)
- 10 +£49.54 (£59.45 inc VAT)
- Bulk Order PricesENQUIRE
Specifications for NA 6906, Needle Roller Bearing with a 30mm bore - Budget Range | |
| Reference | NA 6906 |
| Brand | Budget |
| Inside Diameter | 30mm |
| Outside Diameter | 47mm |
| Width | 30mm |
| Weight (KG) | 0.184 |
Schematic for NA 6906, Needle Roller Bearing with a 30mm bore - Budget Range | |
| B | 30mm |
| d | 30mm |
| D | 47mm |
| F | 35mm |
You may also be interested in...
K 30 37 18, Needle Roller and Cage Assembly with a 30mm bore - Premium Range
CODE: K 30 37 18
£15.54 ex VAT
HK 5528, Drawn Cup Needle Roller Bearing with a 55mm bore - Premium Range
CODE: HK 5528
£33.74 ex VAT
IR 55 60 25, Needle Roller Inner Ring with a 55mm bore - Budget Range
CODE: IR 55 60 25
£17.10 ex VAT




