NA 6914, NEEDLE ROLLER BEARING WITH A 70MM BORE - BUDGET RANGE
Double Row Needle Roller Bearing complete with Inner Ring. 70mm ID, 100mm OD, 54mm Width, from our Budget Range.
Our budget range is manufactured to International standards and represents great value for money.
- UnitsPer unit
- 1 - 4£192.26 (£230.71 inc VAT)
- 5 - 9£182.65 (£219.18 inc VAT)
- 10 +£173.02 (£207.62 inc VAT)
- Bulk Order PricesENQUIRE
Specifications for NA 6914, Needle Roller Bearing with a 70mm bore - Budget Range | |
| Reference | NA 6914 |
| Brand | Budget |
| Inside Diameter | 70mm |
| Outside Diameter | 100mm |
| Width | 54mm |
| Weight (KG) | 1.4 |
Schematic for NA 6914, Needle Roller Bearing with a 70mm bore - Budget Range | |
| B | 54mm |
| d | 70mm |
| D | 100mm |
| F | 80mm |
You may also be interested in...
K 20 30 30, Needle Roller and Cage Assembly with a 20mm bore - Budget Range
CODE: K 20 30 30
£10.62 ex VAT
BK 2518 RS, Drawn Cup Needle Roller Bearing with a 25mm bore - Premium Range
CODE: BK 2518 RS
£16.68 ex VAT
K 35 42 18, Needle Roller and Cage Assembly with a 35mm bore - Budget Range
CODE: K 35 42 18
£10.20 ex VAT




