NA 6915, NEEDLE ROLLER BEARING WITH A 75MM BORE - PREMIUM RANGE
Double Row Needle Roller Bearing complete with Inner Ring. 75mm ID, 105mm OD, 54mm Width, from our Premium Range.
Our premium range includes FAG, INA, KOYO, NADELLA, NSK, NTN, REXNORD, RHP, SKF, TIMKEN and TORRINGTON brands. (In the unlikely event we do not have one of these brands in stock we will supply an alternative brand of premium quality).
- UnitsPer unit
- 1+£289.15 (£346.98 inc VAT)
- Bulk Order PricesENQUIRE
Specifications for NA 6915, Needle Roller Bearing with a 75mm bore - Premium Range | |
| Reference | NA 6915 |
| Brand | Premium |
| Inside Diameter | 75mm |
| Outside Diameter | 105mm |
| Width | 54mm |
| Weight (KG) | 1.48 |
Schematic for NA 6915, Needle Roller Bearing with a 75mm bore - Premium Range | |
| B | 54mm |
| d | 75mm |
| D | 105mm |
| F | 85mm |
You may also be interested in...
HK 1414 RS, Drawn Cup Needle Roller Bearing with a 14mm bore - Budget Range
CODE: HK 1414 RS
£6.97 ex VAT
K 20 28 25, Needle Roller and Cage Assembly with a 20mm bore - Budget Range
CODE: K 20 28 25
£10.24 ex VAT
HK 1616 2RS, Drawn Cup Needle Roller Bearing with a 16mm bore - Premium Range
CODE: HK 1616 2RS
£12.43 ex VAT




