NATR 12 X, YOKE TYPE SUPPORT ROLLER WITH A 12MM BORE - BUDGET RANGE
Yoke type support roller with axial guidance for the outer ring by washers, cylindrical outer, gap seals on both side, from our Budget range. 12mm ID, 32mm OD, 15mm width.
Our budget range is manufactured to International standards and represents great value for money.
- UnitsPer unit
- 1 - 4£33.15 (£39.78 inc VAT)
- 5 - 9£31.48 (£37.78 inc VAT)
- 10 +£29.84 (£35.81 inc VAT)
- Bulk Order PricesENQUIRE
Specifications for NATR 12 X, Yoke Type Support Roller with a 12mm bore - Budget Range | |
| Reference | NATR 12 X |
| Brand | Budget |
| Inside Diameter | 12mm |
| Outside Diameter | 32mm |
| Width | 15mm |
| Weight (KG) | 0.071 |
Schematic for NATR 12 X, Yoke Type Support Roller with a 12mm bore - Budget Range | |
| B | 15mm |
| d | 12mm |
| D | 32mm |
You may also be interested in...
K 50 58 25, Needle Roller and Cage Assembly with a 50mm bore - Budget Range
CODE: K 50 58 25
£24.71 ex VAT
HK 2220 2RS, Drawn Cup Needle Roller Bearing with a 22mm bore - Premium Range
CODE: HK 2220 2RS
£15.45 ex VAT
NATR 40 PP, Yoke Type Support Roller with a 40mm bore - Premium Range
CODE: NATR 40 PP
£143.68 ex VAT




