NATR 12, YOKE TYPE SUPPORT ROLLER WITH A 12MM BORE - BUDGET RANGE
Yoke type support roller with axial guidance for the outer ring by washers, crowned outer, gap seals on both side, from our Budget range. 12mm ID, 32mm OD, 15mm width.
Our budget range is manufactured to International standards and represents great value for money.
- UnitsPer unit
- 1 - 4£30.12 (£36.14 inc VAT)
- 5 - 9£28.61 (£34.33 inc VAT)
- 10 +£27.11 (£32.53 inc VAT)
- Bulk Order PricesENQUIRE
Specifications for NATR 12, Yoke Type Support Roller with a 12mm bore - Budget Range | |
| Reference | NATR 12 |
| Brand | Budget |
| Inside Diameter | 12mm |
| Outside Diameter | 32mm |
| Width | 15mm |
| Weight (KG) | 0.071 |
Schematic for NATR 12, Yoke Type Support Roller with a 12mm bore - Budget Range | |
| B | 15mm |
| d | 12mm |
| D | 32mm |
You may also be interested in...
IR 17 24 20, Needle Roller Inner Ring with a 17mm bore - Budget Range
CODE: IR 17 24 20
£9.63 ex VAT
RNA 4907 2RS, Needle Roller Bearing with a 42mm bore - Premium Range
CODE: RNA 4907 2RS
£50.44 ex VAT
IR 45 50 35, Needle Roller Inner Ring with a 45mm bore - Budget Range
CODE: IR 45 50 35
£16.49 ex VAT




