NATR 15 X, YOKE TYPE SUPPORT ROLLER WITH A 15MM BORE - BUDGET RANGE
Yoke type support roller with axial guidance for the outer ring by washers, cylindrical outer, gap seals on both side, from our Budget range. 15mm ID, 35mm OD, 19mm width.
Our budget range is manufactured to International standards and represents great value for money.
- UnitsPer unit
- 1 - 4£35.35 (£42.42 inc VAT)
- 5 - 9£33.58 (£40.30 inc VAT)
- 10 +£31.82 (£38.18 inc VAT)
- Bulk Order PricesENQUIRE
Specifications for NATR 15 X, Yoke Type Support Roller with a 15mm bore - Budget Range | |
| Reference | NATR 15 X |
| Brand | Budget |
| Inside Diameter | 15mm |
| Outside Diameter | 35mm |
| Width | 19mm |
| Weight (KG) | 0.103 |
Schematic for NATR 15 X, Yoke Type Support Roller with a 15mm bore - Budget Range | |
| B | 19mm |
| d | 15mm |
| D | 35mm |
You may also be interested in...
NKXR 20, Combined Needle Roller Bearing with a 20mm bore - Premium Range
CODE: NKXR 20
£98.68 ex VAT
RNA 2208 2RS X, Yoke Type Support Roller with a 48mm bore - Premium Range
CODE: RNA 2208 2RS X
£121.07 ex VAT
IR 42 47 30, Needle Roller Inner Ring with a 42mm bore - Premium Range
CODE: IR 42 47 30
£22.70 ex VAT




