NATV 15 PPX, YOKE TYPE SUPPORT ROLLER WITH A 15MM BORE - BUDGET RANGE
Full compliment yoke type support roller with axial guidance for the outer ring by washers, cylindrical outer, lip seals on both side, from our Budget range. 15mm ID, 35mm OD, 19mm width.
Our budget range is manufactured to International standards and represents great value for money.
- UnitsPer unit
- 1 - 4£40.06 (£48.07 inc VAT)
- 5 - 9£38.06 (£45.67 inc VAT)
- 10 +£36.05 (£43.26 inc VAT)
- Bulk Order PricesENQUIRE
Specifications for NATV 15 PPX, Yoke Type Support Roller with a 15mm bore - Budget Range | |
| Reference | NATV 15 PPX |
| Brand | Budget |
| Inside Diameter | 15mm |
| Outside Diameter | 35mm |
| Width | 19mm |
| Weight (KG) | 0.106 |
Schematic for NATV 15 PPX, Yoke Type Support Roller with a 15mm bore - Budget Range | |
| B | 19mm |
| d | 15mm |
| D | 35mm |
You may also be interested in...
HK 1210 OH, Drawn Cup Needle Roller Bearing with a 12mm bore - Premium Range
CODE: HK 1210 OH
£8.94 ex VAT
RNA 22/8 2RS X, Yoke Type Support Roller with a 12mm bore - Premium Range
CODE: RNA 22/8 2RS X
£23.78 ex VAT
K 35 42 30, Needle Roller and Cage Assembly with a 35mm bore - Budget Range
CODE: K 35 42 30
£11.15 ex VAT
IR 35 42 36, Needle Roller Inner Ring with a 35mm bore - Budget Range
CODE: IR 35 42 36
£16.99 ex VAT



