HK 0608, DRAWN CUP NEEDLE ROLLER BEARING WITH A 6MM BORE - BUDGET RANGE
Opened End Drawn Cup Needle Roller Bearing from our Budget range. 6mm ID, 10mm OD, 8mm width.
Our budget range is manufactured to International standards and represents great value for money.
- UnitsPer unit
- 1 - 4£4.10 (£4.92 inc VAT)
- 5 - 9£3.89 (£4.67 inc VAT)
- 10 +£3.69 (£4.43 inc VAT)
- Bulk Order PricesENQUIRE
Specifications for HK 0608, Drawn Cup Needle Roller Bearing with a 6mm bore - Budget Range | |
| Reference | HK 0608 |
| Brand | Budget |
| Inside Diameter | 6mm |
| Outside Diameter | 10mm |
| Width | 8mm |
| Weight (KG) | 0.0021 |
Schematic for HK 0608, Drawn Cup Needle Roller Bearing with a 6mm bore - Budget Range | |
| B | 8mm |
| d | 6mm |
| D | 10mm |
You may also be interested in...
HK 5024 2RS, Drawn Cup Needle Roller Bearing with a 50mm bore - Premium Range
CODE: HK 5024 2RS
£32.29 ex VAT
HK 1518 RS, Drawn Cup Needle Roller Bearing with a 15mm bore - Premium Range
CODE: HK 1518 RS
£14.30 ex VAT
HK 2016 OH, Drawn Cup Needle Roller Bearing with a 20mm bore - Premium Range
CODE: HK 2016 OH
£11.55 ex VAT




