K 32 37 27, NEEDLE ROLLER AND CAGE ASSEMBLY WITH A 32MM BORE - BUDGET RANGE
Single Row K-Series Radial Needle Roller Assembly of a cage and needle rollers from our Budget Range. 32mm ID, 37mm OD, 27mm Width.
Our budget range is manufactured to International standards and represents great value for money.
- UnitsPer unit
- 1 - 4£8.87 (£10.64 inc VAT)
- 5 - 9£8.44 (£10.13 inc VAT)
- 10 +£7.98 (£9.58 inc VAT)
- Bulk Order PricesENQUIRE
Specifications for K 32 37 27, Needle Roller and Cage Assembly with a 32mm bore - Budget Range | |
| Reference | K 32 37 27 |
| Brand | Budget |
| Inside Diameter | 32mm |
| Outside Diameter | 37mm |
| Width | 27mm |
| Weight (KG) | 0.03 |
Schematic for K 32 37 27, Needle Roller and Cage Assembly with a 32mm bore - Budget Range | |
| C | 27mm |
| D | 37mm |
| F | 32mm |
You may also be interested in...
K 18 22 13, Needle Roller and Cage Assembly with a 18mm bore - Budget Range
CODE: K 18 22 13
£5.64 ex VAT
IR 60 70 25, Needle Roller Inner Ring with a 60mm bore - Premium Range
CODE: IR 60 70 25
£35.81 ex VAT
RNA 4907 2RS, Needle Roller Bearing with a 42mm bore - Premium Range
CODE: RNA 4907 2RS
£50.44 ex VAT




