K 7 10 10, NEEDLE ROLLER AND CAGE ASSEMBLY WITH A 7MM BORE - BUDGET RANGE
Single Row K-Series Radial Needle Roller Assembly of a cage and needle rollers from our Budget Range. 7mm ID, 10mm OD, 10mm Width.
Our budget range is manufactured to International standards and represents great value for money.
- UnitsPer unit
- 1 - 4£3.12 (£3.74 inc VAT)
- 5 - 9£2.96 (£3.55 inc VAT)
- 10 +£2.80 (£3.36 inc VAT)
- Bulk Order PricesENQUIRE
Specifications for K 7 10 10, Needle Roller and Cage Assembly with a 7mm bore - Budget Range | |
| Reference | K 7 10 10 |
| Brand | Budget |
| Inside Diameter | 7mm |
| Outside Diameter | 10mm |
| Width | 10mm |
| Weight (KG) | 0.001 |
Schematic for K 7 10 10, Needle Roller and Cage Assembly with a 7mm bore - Budget Range | |
| C | 10mm |
| D | 10mm |
| F | 7mm |
You may also be interested in...
IR 40 45 20.5, Needle Roller Inner Ring with a 40mm bore - Premium Range
CODE: IR 40 45 20.5
£15.91 ex VAT
IR 130 150 50, Needle Roller Inner Ring with a 130mm bore - Budget Range
CODE: IR 130 150 50
£134.09 ex VAT
IR 25 29 30, Needle Roller Inner Ring with a 25mm bore - Budget Range
CODE: IR 25 29 30
£11.80 ex VAT
NAO 17 30 13, Needle Roller Bearing with Machined Rings and a 17mm bore - Premium Range
CODE: NAO 17 30 13
£42.67 ex VAT



