NA 4905 C3, NEEDLE ROLLER BEARING WITH A 25MM BORE - PREMIUM RANGE
Single Row Needle Roller Bearing complete with Inner Ring. 25mm ID, 42mm OD, 17mm Width, from our Premium Range.
Our premium range includes FAG, INA, KOYO, NADELLA, NSK, NTN, REXNORD, RHP, SKF, TIMKEN and TORRINGTON brands. (In the unlikely event we do not have one of these brands in stock we will supply an alternative brand of premium quality).
- UnitsPer unit
- 1+£36.37 (£43.64 inc VAT)
- Bulk Order PricesENQUIRE
Specifications for NA 4905 C3, Needle Roller Bearing with a 25mm bore - Premium Range | |
| Reference | NA 4905 C3 |
| Brand | Premium |
| Inside Diameter | 25mm |
| Outside Diameter | 42mm |
| Width | 17mm |
| Weight (KG) | 0.092 |
Schematic for NA 4905 C3, Needle Roller Bearing with a 25mm bore - Premium Range | |
| B | 17mm |
| C | 17mm |
| d | 25mm |
| D | 42mm |
| F | 30mm |
You may also be interested in...
LR 35 40 20.5, Needle Roller Inner Ring with a 35mm bore - Premium Range
CODE: LR 35 40 20.5
£12.62 ex VAT
BK 2018 RS, Drawn Cup Needle Roller Bearing with a 20mm bore - Premium Range
CODE: BK 2018 RS
£15.14 ex VAT
K 35 42 30, Needle Roller and Cage Assembly with a 35mm bore - Budget Range
CODE: K 35 42 30
£11.15 ex VAT
IR 20 25 30, Needle Roller Inner Ring with a 20mm bore - Premium Range
CODE: IR 20 25 30
£16.94 ex VAT



