NA 4915, NEEDLE ROLLER BEARING WITH A 75MM BORE - PREMIUM RANGE
Single Row Needle Roller Bearing complete with Inner Ring. 75mm ID, 105mm OD, 30mm Width, from our Premium Range.
Our premium range includes FAG, INA, KOYO, NADELLA, NSK, NTN, REXNORD, RHP, SKF, TIMKEN and TORRINGTON brands. (In the unlikely event we do not have one of these brands in stock we will supply an alternative brand of premium quality).
- UnitsPer unit
- 1+£167.18 (£200.62 inc VAT)
- Bulk Order PricesENQUIRE
Specifications for NA 4915, Needle Roller Bearing with a 75mm bore - Premium Range | |
| Reference | NA 4915 |
| Brand | Premium |
| Inside Diameter | 75mm |
| Outside Diameter | 105mm |
| Width | 30mm |
| Weight (KG) | 0.81 |
Schematic for NA 4915, Needle Roller Bearing with a 75mm bore - Premium Range | |
| B | 30mm |
| d | 75mm |
| D | 105mm |
| F | 85mm |
You may also be interested in...
NATR 10 PPX, Yoke Type Support Roller with a 10mm bore - Budget Range
CODE: NATR 10 PPX
£33.27 ex VAT
IR 35 40 30, Needle Roller Inner Ring with a 35mm bore - Budget Range
CODE: IR 35 40 30
£14.32 ex VAT
IR 14 17 17, Needle Roller Inner Ring with a 14mm bore - Premium Range
CODE: IR 14 17 17
£9.12 ex VAT
LR 35 40 20.5, Needle Roller Inner Ring with a 35mm bore - Premium Range
CODE: LR 35 40 20.5
£12.62 ex VAT



