HK 0810 2RS
Opened End Drawn Cup Needle Roller Bearing with Two Seals from our Budget range. 8mm ID, 12mm OD, 10mm width.
Our budget range is manufactured to International standards and represents great value for money.
- UnitsPer unit
- 1 - 4£5.76 (£6.91 inc VAT)
- 5 - 9£5.48 (£6.58 inc VAT)
- 10 +£5.18 (£6.22 inc VAT)
- Bulk Order PricesENQUIRE
Specifications for HK 0810 2RS | |
| Reference | HK 0810 2RS |
| Brand | Budget |
| Inside Diameter | 8mm |
| Outside Diameter | 12mm |
| Width | 10mm |
| Weight (KG) | 0.005 |
Schematic for HK 0810 2RS | |
| B | 10mm |
| d | 8mm |
| D | 12mm |
You may also be interested in...
K 40 45 17, Needle Roller and Cage Assembly with a 40mm bore - Premium Range
CODE: K 40 45 17
£12.43 ex VAT
NKX 40 Z, Combined Needle Roller Bearing with a 40mm bore - Premium Range
CODE: NKX 40 Z
£129.76 ex VAT
IR 35 40 20.5, Needle Roller Inner Ring with a 35mm bore - Budget Range
CODE: IR 35 40 20.5
£9.92 ex VAT




