HK 2526 OH, DRAWN CUP NEEDLE ROLLER BEARING WITH A 25MM BORE - PREMIUM RANGE
Opened End Drawn Cup Needle Roller Bearing with Oil Hole from our Premium range. 25mm ID, 32mm OD, 26mm width. Also known as
Also known as TLA 2526 OH
Our premium range includes FAG, INA, KOYO, NADELLA, NSK, NTN, REXNORD, RHP, SKF, TIMKEN and TORRINGTON brands. (In the unlikely event we do not have one of these brands in stock we will supply an alternative brand of premium quality).
- UnitsPer unit
- 1+£14.98 (£17.98 inc VAT)
- Bulk Order PricesENQUIRE
Specifications for HK 2526 OH, Drawn Cup Needle Roller Bearing with a 25mm bore - Premium Range | |
| Reference | HK 2526 OH |
| Brand | Premium |
| Inside Diameter | 25mm |
| Outside Diameter | 32mm |
| Width | 26mm |
| Weight (KG) | 0.044 |
Schematic for HK 2526 OH, Drawn Cup Needle Roller Bearing with a 25mm bore - Premium Range | |
| B | 26mm |
| d | 25mm |
| D | 32mm |
You may also be interested in...
IR 12 15 12.5, Needle Roller Inner Ring with a 12mm bore - Premium Range
CODE: IR 12 15 12.5
£7.56 ex VAT
IR 65 75 28, Needle Roller Inner Ring with a 65mm bore - Premium Range
CODE: IR 65 75 28
£38.45 ex VAT
RNA 2203 2RS, Yoke Type Support Roller with a 22mm bore - Premium Range
CODE: RNA 2203 2RS
£44.21 ex VAT
K 40 48 20, Needle Roller and Cage Assembly with a 40mm bore - Budget Range
CODE: K 40 48 20
£12.90 ex VAT



